Karpální tunel dokáže pozlobit

Syndrom karpálního tunelu je velice rozšířeným neduhem. Může za něj nejen nadměrná fyzická zátěž, ale například i psaní na počítači či hormonální bouře v těhotenství. Karpální tunel, respektive jeho syndrom, lze léčit jak konzervativně, tak chirurgicky.

Operace karpálního tunelu

Operace karpálního tunelu přichází na řadu tehdy, není-li účinná konzervativní léčba. Mezi ní se řadí například dlahování a absolutní klid, kdy ruku nikterak nezatěžujeme. Bohužel ne vždy se podaří karpální tunel uvolnit konzervativní metodou, to platí zejména u pokročilých syndromů, kde je nerv utlačován ve velké míře.

Operace karpálního tunelu probíhá v lokální anestezii a spočívá v uvolnění utlačovaného nervu, který v ruce způsobuje pocit brnění a bolesti. Operace se provádí skrze drobný řez a trvá asi 30 min. Pacient nic necítí, neboť je ruka dobře umrtvená lokálním anestetikem. Úleva je prakticky okamžitá.

Cena operace karpálního tunelu se pohybuje kolem 5 000 Kč. Samozřejmě je možné využít i státních zařízení či privátních pracovišť, které mají smlouvy s pojišťovnami. Zde je však dlouhá čekací lhůta a výběr operatéra je často omezen. V privátních klinikách za přímou úhradu se vám dostane rychlé a špičkové péče.

Kontakt

  •  

    info@alergen.eu